• 603 887 667
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Věstník

 
Zdražení obědů od 1.1. 2023

Vážení rodiče, 

vzhledem všeobecnému nárůstu cen energií, potravin, PHM, služeb apod., jsme nuceni na základě vyhlášky č. 107/2005 o školním stravování s platností od 1.9. 2021 (272/2021 Sb.), upravit ceny obědů ve školní jídelně od 1 ledna 2023.

Náš rozpočet  na potraviny je v současné prodělečný, vycházíme z mírného celoročního přebytku a skladbu jídel musíme ovlivňovat stávajícím finančním limitem. 

Na základě těchto důvodů musíme bohužel přikročit k nepopulárnímu kroku a to ke zdražení cen obědů pro žáky a zaměstnance. Nečiníme tak rádi, ale chceme si i nadále udržet trend vysoké kvality našich obědů a nadále ho zlepšovat, aby dětem u nás chutnalo a byly spokojené.  

Žádáme vás o změny výše záloh pro platbu na nový kalendářní rok.

Mgr. Jiří Skalský, řed. ZŠ Vrchlického a Veronika Dušková, vedoucí ŠJ

  

Ceny obědů od 1.1. 2023:

  7 – 10 let                                         35,- Kč                                                         735,-Kč

11 – 14 let                                        37,- Kč                                                          777,-Kč

15 let a více                                     40,-Kč                                                           840,-Kč

Platby :

a) z běžného účtu - každý si sám zadá trvalý příkaz k úhradě od srpna do května na číslo účtu 6679982/0800, variabilní symbol je datum narození dítěte ve formátu 21042002 (narození 21. 4. 2002), datum splatnosti do 20. v měsíci

b) hotově - přímo v  bance kterýkoliv den na číslo účtu 6679982/0800, var. symbol  je datum

narození dítěte ve formátu 21042002 (narození 21. 4. 2002),

výjimečně v kanceláři školní jídelny poslední tři pracovní dny v měsíci na měsíc následující nebo den předem na celý měsíc, nikoli jednotlivé obědy

Vyúčtování a vrácení přeplatků

při hotovostní platbě si žáci přeplatek vyzvednou osobně v určený den na konci školního roku, při platbě z běžného účtu budou přeplatky odeslány na účet v červenci 2023.

 

Instrukce o placení stravného od 1.1. 2023

Ceny obědů od 1.1. 2023


 
Podzimní tvoření v ŠD

Podzimní tvoření

Ve školní družině jsme říjen a listopad věnovali podzimnímu tvoření. Také jsme si povídali o různých podzimních aktivitách, o ovoci, které sklízíme na podzim a hlavně o významných změnách nastávajících v přírodě. Nelenili jsme a vytvořili si mnoho podzimních výrobků. Podívejte se na krásné fotografie.

Mgr. Zdena Tichá, vedoucí ŠD


 
Exkurze Polsko 2022

Po loňské úspěšné historicko-poznávací exkurzi do Osvětimi a Krakova se Základní škola Liberec Vrchlického rozhodla uspořádat již druhý ročník tohoto zájezdu. Cílem organizátorů byl ještě intenzivnější zážitek žáků. Letošní exkurze byla proto obohacena o návštěvu solného dolu Wieliczka. Paní učitelka Klára Schillerová podnikla na jaře letošního roku v rámci studijního volna cestu do Krakova a navštívila prohlídku hradu a zámku Wawel s průvodcem, aby mohla žákům během exkurze podat ještě detailnější informace o historii města a o královském hradu Wawel.

Prohlídka koncentračního tábora byla pro žáky silným zážitkem a dala jim hodně podnětů k zamyšlení. Návštěva Wieliczky a Krakova jim zase rozšířila obzory, poznali další evropskou metropoli a dozvěděli se nové věci o polské kultuře a historii.

Mgr. Klára Schillerová

Fotografie z akce ZDE:

Krakov v "Objektivu" ČT dne 16.10. 2022:

  

První dojmy účastníků výletu do Polska 3.- 4.listopadu 2022 

Ve čtvrtek 3.11. jsme přijeli s naší školou do polského města Osvětim. Dostali jsme vstupenky od paní učitelky Schillerové a za chvíli už jsme šli na prohlídku. Museli jsme projít detektorem kovu jako na letišti. V první části tábora byla dochovaná jediná plynová komora, z ostatních zbyly jen trosky. Říkali nám, za jakých otřesných podmínek tu lidé museli žít.

…Po skončení prohlídky jsme všichni tiše přemýšleli nad věcmi, které jsme se právě dozvěděli.

Marie R.

Osvětim je zajímavé a smutné místo. Vezme vás zpátky do minulosti. Vidíme, jak lidé trpěli a umírali. Neměl jsem z toho dobrý pocit. Víc se mi líbilo procházet se po městě Krakowě. Je to úchvatné město stejně jako Wawelský hrad a Solná jeskyně.

Radek. Š.

Na začátku prohlídky jsem byla připravená jen na zlomek toho, co to místo představuje. Procházet prostorami, kde bylo zničeno tolik lidí, jako je v celém Liberci, je nepředstavitelné. Při pohledu na ta místa pocítíte lítost, hrůzu, zklamání a bolest z toho, co dělají lidi lidem.

Lenka B.

 V jednom z těch baráků byly vlasy. Neuměl jsem si představit, kolik budou 2 tuny vlasů, ale když jsem to viděl, měl jsem vyvalené oči. A nejvíc jsem koukal na ty komíny. Neumím si představit, že bych tam musel jít v tom roce 1943. Chudáci lidi.

Tomáš P.

Náš výlet do Polska byl úžasný. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí. Ale ne všechno bylo pěkné. V Osvětimi jsme si poslechli všechny ty strašné věci, co Němci dělali s lidmi. Podobně je to dnes na Ukrajině. Doufám, že tohle brzy skončí a lidi budou zase žít šťastně.

Toňa L.

V plánu výletu jsme měli také návštěvu solného dolu Wieliczka. Paní průvodkyně mluvila anglicky, byl to nezvyk, ale všemu jsem rozuměl. S klukama jsme se vsadili o žvýkačku, kdo olízne sůl ze zdi. Byl jsem statečný a olízl jsem si ji. Byla velmi slaná, ale žvýkačka pak pomohla.

Rafael D.C.

Zajímavé bylo, že jsme stáli ve druhém patře a už jsme byli 110 m pod povrchem. Zajímalo by mě, jak to vypadá v tom posledním devátém, ale to se prý musí nechat zakryté pískem a slanou vodou, aby se lom nepropadl. Těžilo se tam od 13. do 20.století.

Michal V.

V tom dole byly opravdu hezké solné sochy. Jen strhávám bodíky za to, že tam na turistech hodně vydělávají. Dole v dole byly restaurace, kavárny, obchůdky se suvenýry.

Filip K.

Paní průvodkyně nám anglicky vyprávěla příběh o princi, který si chtěl vzít princeznu za ženu. Musel ale donést prsten, který je dražší než zlato. Jak ho hledal, propadl se pod zem rovnou do solné jeskyně. Díky tomu se v Polsku začala těžit sůl a země zbohatla. Princ dostal princeznu a všichni byli šťastni až do smrti.

Marie L.


 
Zrušení školního sběru 24.11. 2022

Vážení rodiče
z důvodu nevýhodnosti výkupu papíru, kartonů apod. RUŠÍM sběrovou aktivitu 24.11. VE ŠKOLE. Je mi to líto, ale platit za vlastní sběr tzv. smíšeného papíru (kartony spolu s ostatními papírem) je vyloženě kontraproduktivní.

Ve sběrně Marius Pedersen ve Vilové ulici 361 lze i tak odevzdávat na školu a jméno žáka pouze „barevná periodika, časopisy a letáky“ za 1,-Kč a kilogram, vážní lístky je nadále možné nosit do školy za daných podmínek.

V případě zlepšených podmínek na jaře 2023 vás budeme informovat.

Děkuji za pochopení. Jiří Skalský

Poznámka: Nevozte prosím do sběrny smíšený papír (kartony apod.), museli bychom za to platit. 


   
© 2022 ZŠ Vrchlického, Liberec. Webdesign etcData.cz