• 603 887 667
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Články aktuality

Multikulturní výchova

Multikulturní výchova

V průběhu školního roku 2021/22 se žáci 7.A zúčastnili netradiční výuky multikulturní výchovy formou didaktických her. Žáci si zahrály icebreakery, zahřívací, scénické a simulační hry. Tato forma výuky rozvíjí osobnost žáka především v oblasti postojů a hodnot a nabízí žákům příležitost pro individuální uplatnění i vzájemnou spolupráci. Cílem her bylo získávání interkulturních kompetencí (znalostí a dovedností potřebných pro efektivní práci napříč etnickými a kulturními rozdíly různých skupin).

 

https://photos.app.goo.gl/WXBA1eHZW22cDVwZ7


ZOO Riskuj

ZOORiskuj 2022

ZOO Liberec každoročně pořádá pro nadějné přírodozpytce z řad žáků základních škol soutěž, jejíž náplní je prověřit vědomosti soutěžících z různých oblastí zoologie, ochrany přírody, historie a současnosti ZOO.

A každoročně – pokud není pořádání soutěže odloženo – se účastní žáci naší školy.

Letošního ročníku se zúčastnily tři tříčlenné týmy. V konkurenci dalších 79 týmů obsadily

skvělá místa v první polovině žebříčku.

Poděkování za vzornou reprezentaci školy patří Kryštofovi Dlouhému,Tomášovi Lubasovi, Matyáši Spěšnému, Nikole Preisslerové, Daniele Ottové, Elišce Blechové a zejména

trojici, která zajistila 1. místem v rozřazovacím kole postup do finále – Lence Benešové, Nele Kopecké a Vojtovi Fejklovi.

 

https://photos.app.goo.gl/3szfdwuhNa5PvEA88


Svačinky pro Ukrajinu

Svačina pro Ukrajinu

Nechtěli jsme jen přihlížet, jak se lidem z Ukrajiny děje bezpráví. Chtěli jsme taky trošku pomoci.

Peníze vybrané za dobroty k svačině putují na konto organizace Člověk v tísni. Děti, které k nám do školy už chodí a jsou z ukrajinských měst a vesnic, rozbitých válkou, byly dojaté z veselého prodeje dobrůtek od učitelského sboru i od některých žáků. A všichni se dobře najedli s pocitem záslužné činnosti. Děkujeme všem organizátorům, pekařům, pekařkám, žákům a v neposlední řadě rodičům.

Na konto Člověk v tísni, pomoc Ukrajině jsme všichni společně přispěli částkou 21 403 Kč ...

neskutečné číslo, viďte ....

Václav Linhart
za vedení školy

 

https://photos.app.goo.gl/3cYCdggh4Bvkj8N96


Výuka podle rozvrhu od 21.3. 2022

Od pondělí 21.3. 2022 přejdeme k pravidelnému rozpisu příchodu žáků do školy, rozvrhu a nástupům na obědy tak, jak bylo pravidlem v době "předcovidové".

Nástupy do školy:
1.-4. ročníky v 8.40 vchodem od školní družiny
5.-9. ročníky v 8.45 hlavním vchodem pro žáky

Nástupy na oběd či odchody domů:
Po ukončení řádné výuky.

Rozvrhy:
Může dojít k drobným změnám v posledních vyučovacích hodinách.

 

Děkujeme za pochopení. Jiří Skalský


Exkurze devátých tříd

Dne 3/2 se žáci z 8. a 9. tříd zúčastnili exkurze na Střední škole strojní, stavební a dopravní Letná. Seznámili se s obory malíř a truhlář. Po krátké teoretické části si nejprve malířskou technikou baroka vytvořily obraz na desku a poté v truhlářské dílně vlastnoručně vyrobili dřevěný rámeček a obraz do něj upevnili.

 

https://photos.app.goo.gl/oT9KJTXAsW5EKQV79


Bruslení 10.3. 2022

Bruslení ve Svijanské aréně

Dne 10. 3. se uskutečnilo již tradiční lední bruslení osmých ročníků ve Svijanské aréně. Krásně upravený led jsme měli zcela pro sebe po dobu tří hodin, během kterých jsme nacvičovali a zlepšovali bruslařské dovednosti. Na závěr si děti zahrály pohybovou hru a zdatnější bruslaři vyzkoušeli i hokej. Akce se vydařila a my se budeme těšit na další ročníky.

Petr Staso, Coletta Bitmanová, učitelé TV

Fotografie ZDE:


Od 14.3. 2022 BEZ ROUŠEK

Dle nařízení vlády ČR z 9.3. 2022 není dále nutné nosit uvnitř budov roušky a respirátory. Ochranné prostředky zůstávají povinností v dopravních prostředcích, zdravotnických zařízeních a ve vybraných zařízeních sociálních služeb.

Příloha ZDE:


Lyžařský kurz 9.AB ve Strážném

Od neděle 27. února do čtvrtka 3. března 2022 proběhl odložený lyžařský kurz 9. AB ve Strážném u Vrchlabí. Počasí nám opravdu vyšlo. Bohužel jsme museli kurz ukončit o den dříve z důvodu střevní virózy. Přesto jsme si tyto dny velice užili. Poděkování patří instruktorům a třídním učitelkám těchto tříd za kulturní náplň a především všem účastníkům za opravdu výborné chování během celého kurzu.

Petr Staso, vedoucí LVK

Fotografie z kurzu ZDE: https://photos.app.goo.gl/wRbUoNJTkFTYuMsK8


Prohlášení ŘŠ k válce na Ukrajině

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,
všichni sledujeme se znepokojením eskalaci nespravedlivé války vedené "putinovským" Ruskem proti suverénnímu státu Ukrajině. Dovoluji si jménem zaměstnanců školy vyjádřit solidaritu ukrajinskému lidu včetně našich žáků a jejich rodičů s přesvědčením, že vše dopadne dobře, že zdravý rozum zvítězí nad ruskými mocenskými zájmy a že se naši ukrajinští žáci budou moci setkat se svými příbuznými v jejich těžce zkoušené zemi.
Mgr. Jiří Skalský, ředitel ZŠ Vrchlického


Vysvědčení

Pololetní vysvědčení bude žákům předáno v pondělí 31.1. 2022 třídním učitelem.

Výuka proběhne dle rozvrhu, stejně tak nástupy na oběd.

 

Přeji pěkný den.

 

Václav Linhart


Lyžařský kurz 8.AB v Bedřichově

Od neděle 2. ledna do pátku 7. ledna 2022 proběhl odložený lyžařský kurz 8.AB v Bedřichově. I přes počáteční nepřízeň počasí jsme kromě avízovaného úterý 4.1. lyžovali tři dny na Severáku a jeden den na Tanvaldském Špičáku. Vrcholem byly v pátek závody ve slalomu na Severáku, který úspěšně absolvovali všichni účastníci včetně úplných začátečníků. Kurz proběhl v pohodě, ubytování se stravou bylo tradičně na úrovni, jediný Ondra Matyáš bude vzpomínat v dobrém pouze do středy 5.1. (10.30), kdy si způsobil tržnou ránu pod kolenem a skončil na "šití" v jablonecké nemocnici. Držíme mu palce, aby byl brzy v pořádku a na lyžování nezanevřel. Poděkování patří instruktorům, paní vychovatelce za kulturní náplň a především všim účastníkům za opravdu výborné chování během celého kurzu.

Jiří Skalský

 Příloha č.1: Fotografie z kurzu


Vánoční besídka v ŠD

V pátek 17.12.2021 se ve školní družině konala vánoční besídka. Společně jsme si zazpívali koledy, pouštěli lodičky ze skořápek, krájeli jablíčko a ochutnali domácí cukroví. Na závěr nám Ježíšek přinesl dárečky. Moc děkujeme nejen za dárečky, ale i za úžasné cukroví od našich maminek.

Všem přejeme krásné prožití vánočních a novoročních svátků.

Bc. Zdena Tichá, vedoucí ŠD

https://photos.app.goo.gl/JW8y2pUuehBb8FMT9


Vánoční prázdniny od 23.12. 2021

Vánoční prázdniny v letošním roce začínají čtvrtkem 23.12. 2021 a končí nedělí 2.1. 2022. Poslední den výuky je ve středu 22.12. 2021.

Jiří Skalský, řed. ZŠ


Mikuláš ve škole

V pátek 3.12.2021 navštívil naši školu Mikuláš s krásnými anděly a neposednými čerty. V některých třídách žáci Mikulášovi zazpívali krásné písně nebo zarecitovali báseň. Nejšikovnější měli pro Mikuláše připravené divadlo.

Všichni se moc snažili, aby Mikuláše potěšili. A podařilo se! Za krásné uvítání a dobré chování andělé rozdávali sladkou nadílku.


VÚTS

 

 

 

Exkurze deváťáků aneb seznamování deváťáků s firmami po okolí.
 
Dnešní exkurze VÚTS (Výzkumný ústav textilních strojů) mě mile překvapila. Nikdy předtím jsem o této firmě neslyšel, ale nakonec je to velmi úspěšná firma nejen v České republice, ale i v zahraničí. Mimochodem spolumajitel této firmy je také absolvent ZŠ Vrchlického a jak jsme zjistili, tak se škola od té doby moc nezměnila :-) Nejvíce mě zaujal robot na svařování okrajů u bazénu, robot stihne svařit všechny okraje  o mnohem rychleji než člověk. A to je důvod, proč mnoho lidí přichází o práci, jelikož zaměstnávat robota je finančně mnohem užitečnější než zaměstnávat člověka.
Postřehy zapsal Šimon Ptáček
 
 

Podzimní drak

V pátek 22.10.2021 ve školní družině proběhla výtvarná soutěž s názvem Podzimní drak. Děti si připomněly aktivity během větrných podzimních dní a vytvořily nádherné létající draky dle vlastních návrhů. Porota se nemohla shodnout na nejlepších pracích, proto výjimečně vyhlásila vítězství všech soutěžících. Podívejte se na krásné podzimní draky.


Zvoněníčko

V příloze naleznete úvodní číslo školního občasníku "Zvoněníčko", tentokrát plný zajímavých prací našich žáků.

Přejeme příjemné počtení.

Zdena Manychová

Zvoněníčko


Pink October

Dne 21.10. 2021 se na naší škole všechny děti oblékly do růžového, aby se přidaly k akci pro podporu boje proti rakovině. Celý říjen na celém světě lidé vyjadřují podporu lékařům i nemocným, kteří bojují s nebezpečnou nemocí. Ve třídách jsme si povídali o nutnosti chránit své zdraví, správně jíst a cvičit, otužovat se a nemít špatné návyky. A hlavně, byli jsme všichni růžově naladěni, protože veselá nálada a optimismus také pomáhá.

Školní soutěž o nejhezčí foto s krásnými dětmi a učiteli vyhrává na prvním stupni třída 3.A a na druhém stupni třída 6.A. Vlastně vyhráli všichni, kdo se umějí zasmát, i když mají někdy trable.

 

https://photos.app.goo.gl/6FLbe3ZRNiQbqXbn8


Řemesla nejsou out

Dne 22.9. se žáci naší školy zúčastnili akce Řemesla nejsou out, na které Střední škola Kateřinky, Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant a Střední odborná škola Jablonecká představily své učební i maturitní obory. I přes deštivé počasí si děti vyzkoušely řezbářství, kovářství, pekařství a další řemesla, a mohly si pohovořit se studenty a mistry o jejich zkušenostech.

 

https://photos.app.goo.gl/rU5ceQB8q1MKqhFH9


Exkurze Krakov - Osvětim

Exkurze do Krakova a Osvětimi

Výlet do Polska

Náš výlet začal už týden před začátkem cesty vyplňováním všech různých formulářů, prohlášení a potvrzení. A když jsme měli tohle všechno zařízené, mohli jsme vyrazit na devítihodinovou cestu autobusem. Do Krakova jsme dorazili asi v půl šesté a rovnou jsme se ubytovali v hostelu Deco, který byl ve stylu art deco, takže tak z roku 1920.  Večer jsme se vydali na noční prohlídku Krakova. Všechny památky byly nasvícené, a tak to vypadalo pěkně. Nejvíce se mi líbila krytá tržnice na hlavním náměstí. Po příchodu na hostel už jsme měli volný program. Ráno po snídani jsme si sbalili a vyjeli směr Wawelský hrad. Prošli jsme ho, viděli draka, vytvořili hromadné fotky a pokračovali dál do tábora Auschwitz. Prohlídka koncentračního tábora začala okolo 12:30.

Byl to hrozný zážitek. Člověk si uvědomí, že se má opravdu dobře a že lidi v Auschwitz si museli prožít nepředstavitelný teror. Zajeli jsem si prohlídnout i Auchwitz-Birkenau, což byl vyhlazovací tábor. Zemřelo tu mnoho lidí.

 A pak nás už čekala jen cesta domů. I přes smutný zážitek z tábora jsme si výlet do Polska moc užili.

Eliška Blechová               
           

 Fotografie z exkurze 9. ročníků do Krakova a Osvětimi ve dnech 14.-15. října 2021.


Přespolní běh - krajské finále

Po úžasném postupu z okresního kola v přespolním běhu se naši žáci dne 14. října 2021 zúčastnili krajského finále v Jablonci nad Nisou. Družstva závodila ve složení Max Buchholz, Vítek Hotař, Jan Javůrek, Jan Rasl, Jan Seifert a Vítek Marcel Škarohlíd (kategorie H III chlapců 6 a 7. třída) a David Fokt, Jakub Havlas, Jan Hyxa, Ctibor Podrábský, Tomáš Podzimek a Marek Škarohlíd (kategorie H IV chlapců 8 a 9. třída). V kategorii H III se žáci umístili z 9 družstev na 6. místě a v kategorii H IV se výše jmenovaní umístili na skvělém 3. místě z 8 družstev. Jan Hyxa dokonce svoji kategorii vyhrál, Jakub Havlas byl třetí a Ctibor Podrábský byl na 6. místě. Všem zúčastněným gratulujeme.

https://photos.app.goo.gl/3jZ795M15fD1yy2v7


Kroužek keramiky

Keramický kroužek začíná 11.10.2021 od 14:30, s sebou pracovní triko či zástěru a peníze na zaplacení kroužku. 

R. Hellmichová

 

následující schůzky proběhnou:

25.10.

8.11.

22.11.

6.12.

20.12.

3.1.2022

17.1.

31.1.


"Holkytaky" - akce ŠD

Ve čtvrtek  16.9.2021 se ve školní družině konala akce Slovanu Liberec „Holkytaky do škol“. Žáci 1.-5. třídy absolvovali krátký trénink se zkušenými fotbalistkami (i fotbalisty)  a vyzkoušeli  si několik fotbalových technik. Když splnili dané úkoly na stanovištích, na závěr obdrželi dárkové suvenýry dle vlastního výběru (např. batoh, propisku, skládací hřebínek, plakáty, jelení lůj,..). Dětem se akce moc líbila, děkujeme Slovanu Liberec za krásně zorganizovanou akci.


Úprava příchodu do školy

Od pondělí 13. září upravujeme nástupy žáků do školy následovně:


I. stupeň: příchod v 7.30 (1.AB vchodem u školní družiny, 2.-5. ročníky vchodem pro žáky)
II. stupeň: příchod v 7.45 (všichni vchodem pro žáky)

Ochrana dýchacích cest (roušky, respirátory) musí být nasazeny při příchodu do budovy a ve společných prostorách. Výjimka je POUZE v učebnách.

Rozpisy nástupů na oběd zústávají v platnosti.

 

Jiří Skalský


Třídní schůzky 16.9. 2021

První třídní schůzky ZŠ Vrchlického se konají ve čtvrtek 16.9. 2021 od 17.00 hodin ve třídách. Dodržujte prosím platná bezpečnostní opatření (roušky, dezinfekce).

Děkuji za pochopení Jiří Skalský, řed. ZŠ


Třída VII.B nastupuje do karantény

Vážení rodiče,
dle sdělení Krajské hygienické stanice Liberec nastupuje dnešním dnem celá třída VII.B do karantény po zjištění nemoci Covid-19 u spolužačky. O dalším postupu vás bude informovat KHS a škola prostřednictvím komunikačních programů. Po dobu karantény zahajujeme distanční výuku podle rozvrhu. On line hodiny na Zoomu se budou týkat českého jazyka, matematiky a cizích jazyků.
Od pondělí odhlašujeme hromadně všem přihlášeným obědy.

Držíme palce, ať vše dobře dopadne.   Jiří Skalský

 


Informace k zahájení školního roku 2021-2022

Dopis rodičům

Seznamte se, prosím, s důležitými a zajímavými informacemi, které se týkají nadcházejícího školního roku 2021-2022:

Tyto informace naleznete i v budoucnu na stránce Informace/Dokumenty v části Ostatní důležité informace.