• 603 887 667
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Články aktuality

Ukrajinský den 1.6. 2022

Ukrajinský den

Den dětí na naší škole jsme pojali jako příležitost seznámit se s ukrajinskou kulturou, tradicemi, zvyky, uměním, kuchyní a v neposlední řadě s našimi spolužáky pocházející z této země.

Při tvorbě projektového dne jsme si položili zásadní otázku – kdo jiný zná Ukrajinu lépe než samotní Ukrajinci? A tak se na tvorbě programu a průběhu akce zásadním způsobem podíleli ukrajinští žáci a žákyně pod vedením paní učitelky Mariany.

Učili nás o geografii a historii své země, jak uvařit vareniky s bramborovou i ovocnou náplní a smetanou, navlékat drobné korálky na silon, zpívat národní písně v jejich mateřštině, rozeznávat bankovky a významné osobnosti Ukrajiny, šít krojované vzory, tančit národní tance a vít svatební věnce.

Žáci po třídách II. stupně kolovali po jednotlivých stanovištích a plnili zadávané úkoly. Naši ukrajinští spolužáci je pak hodnotili. Soutěžení mezi třídami mělo zejména motivační charakter. Daleko důležitější bylo, že jsme si dětský den užili, poznali spoustu nových věcí a třeba si našli i nové kamarády.

Organizátor akce: Mgr. Jan Masák

Fotografie ZDE:
https://photos.app.goo.gl/31T8SJqs68SbiAWr8


© 2022 ZŠ Vrchlického, Liberec. Webdesign etcData.cz