• 603 887 667
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Věstník

СПЕЦІАЛЬНИЙ ЗАПИС ДО ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ   на 2023 - 2024 навчальний рік до 1. Клас

 

Інформація:

1. Повідомлення про зарахування

2. Спеціальна реєстрація в ZŠ Vrchlického

3. Критерії спеціального зарахування до ZŠ Vrchlického

4. Заява про усиновлення дитини

5. Заява про відстрочку відвідування школи

6. Чинне розпорядження про водозбір

 

 

 


Bruslení 8.AB 2023

Bruslení ve Svijanské aréně

Ve čtvrtek 9. 3. jsme se s osmými ročníky vydali na bruslení do Svijanské arény. Během tří hodin strávených na ledě, který jsme měli zcela pro sebe, jsme nacvičovali a zlepšovali bruslařské dovednosti. Děti si bruslení velmi užily, nikdo se nezranil a akci celkově hodnotíme jako zdařilou.

Petr Staso, Coletta Bitmanová, učitelé TV

 

Fotografie ZDE:


Lyžařský kurz 7.AB v Pasekách 2023

 Ve dnech 26. 2. – 3. 3. 2023 proběhl lyžařský kurz 7. tříd naší školy. Počasí nám vyšlo úžasně a ubytování, včetně stravy bylo výborné.

Běžkaři své dovednosti zlepšovali na upravených tratích kolem Pasek nad Jizerou. Volný čas jsme vyplňovali turistikou a společnými aktivitami, při kterých jsme si užili spoustu zábavy. Kurz hodnotíme jako zdařilý, Poděkování patří všem žákům za statečné sportovní výkony a všem učitelům, kteří se starali nejen o obsahovou náplň lyžařského výcviku.

Ing. Petr Staso, vedoucí lyžařského kurzu

 

Fotografie z akce ZDE:


Lyžařský kurz v Bedřichově 2023

Lyžařský výcvik 8.A a 8.B v Bedřichově

Ve dnech 2. 1. – 6. 1. 2023 se uskutečnil lyžařský výcvik 8. tříd v Bedřichově, kterého se zúčastnilo 38 dětí. I přes nepříznivé podmínky jsme lyžovali všechny dny dle plánu, nadstandardně jsme letos dvakrát navštívili středisko Tanvaldského špičáku. Běžkaři své dovednosti zlepšovali na bedřichovském stadionu. Volný čas jsme vyplňovali turistikou a společnými aktivitami, při kterých jsme si užili spoustu zábavy.

Kurz hodnotíme jako zdařilý, a to i přes to, že jsme si odvezli jedno drobné zranění. Poděkování patří všem žákům zejména za dobré chování a statečné sportovní výkony a všem učitelům, kteří se starali nejen o obsahovou náplň lyžařského výcviku.

Coletta Bitmanová

Fotografie z kurzu ZDE:

 


Školní parlament v parlamentu ČR

Sraz byl na zastávce Fugnerova v 7:50hod. Když jsme se všichni sešli, tak jsme nastoupili do autobusu. Cesta byla klidná a tichá. Na všemi známé zastávce Černý Most jsme nastoupili do poloprázdného metra, kde jsme probírali další nové akce a jiné věci, které bychom mohli vylepšit ve škole. Když jsme vystoupili, tak díky paní učitelce Benešové jsme k cestě na Staroměstské náměstí dostali i historickou prohlídku Prahy. Na Staroměstském náměstí jsme měli rozchod. Jediné pravidlo bylo, že musíme chodit po skupinách. Ve 12:00 hod jsme měli sraz u Orloje, což se nezdál být nejlepší nápad, ale jako velmi zodpovědní a hodní žáci jsme tam byli včas a všichni jsme se sešli. Během cesty do naší hlavní a cílové destinace Poslanecké sněmovny parlamentu, jsme si vyslechli další zajímavé informace o různých památkách a budovách.  Cestou jsme zjistili, že máme spoustu času, tak naše akční paní učitelka Benešová rozhodla, že se ještě podíváme na Pražský hrad. Potom co jsme konečně dorazili do parlamentu, jsme byli usazeni do jedné místnosti, do které po chvíli vešla paní a pustila nám vysvětlující video. Následně nám sdělila, co znamenají zkratky různých stran, které jsou v parlamentu. Když nás konečně pustila ze svých spárů, tak jsme vešli do parlamentu a po odbavení jsme se šli podívat na debatu. Stihli jsme kus řeči jistého poslance z SPD s japonskými kořeny. Po něm přišel další poslanec se slovenskými kořeny a s častou absencí. A přestože to byl bývalý premiér, měl velmi ale velmi dlouhý proslov. Předsedkyně PSP se ho sice snažila pobídnout, aby to zrychlil, ale on vytrvale mluvil to své. Mezitím za námi osobně přišel bratr prvního poslance, který s námi na chvíli navázal konverzaci, ale pak odešel stejně jako my. Když jsme úspěšně nasedli na metro, které bylo lehce přelidněné, tak jsme se vydali na naší poslední cílovou destinaci a to byla zastávka naše ho autobusu do Liberce. Cesta zpátky byla zase na pohodu. Když jsme všichni vystoupili, tak jsme se rozloučili a každý šel svojí cestou domů nebo někam jinam.

 


Exkurze do Drážďan

Jazyková exkurze do Drážďan a na zámek Moritzburg (výstava k pohádce Tři oříšky pro Popelku)

Žáci osmých tříd ZŠ Vrchlického navštívili dne 7.12.2022 vánoční trhy v Drážďanech, kde měli příležitost vyzkoušet své znalosti němčiny v praxi objednáváním u stánků se saskými specialitami. Paní učitelka Klára Schillerová provedla žáky po pamětihodnostech Drážďan.  Předvánoční atmosféra celé exkurze byla umocněna návštěvou pohádkového zámku Moriztburg, kde každoročně v zimním období probíhá výstava ke světoznámé filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku.

Mgr. Klára Schillerová


Svačina pro dobrou věc

Ve čtvrtek 8.12. 2022 školní parlament ve spolupráci s ostatními žáky celé školy uspořádal akci Svačina pro dobrou věc. Dobrovolníci napekli a ostatní si za drobný peníz nebo pamlsek 

pro zvířata nakoupili sladkou svačinku. Celkem jsme vybrali bezmála 6.000,- Kč a několik kilogramů psích dobrot. Tentokrát se poslanci školního parlamentu usnesli věnovat výtěžek psímu útulku Archa. 

Mgr. Radka Benešová

 

Fotografie ZDE:


Zdražení obědů od 1.1. 2023

Vážení rodiče, 

vzhledem všeobecnému nárůstu cen energií, potravin, PHM, služeb apod., jsme nuceni na základě vyhlášky č. 107/2005 o školním stravování s platností od 1.9. 2021 (272/2021 Sb.), upravit ceny obědů ve školní jídelně od 1 ledna 2023.

Náš rozpočet  na potraviny je v současné prodělečný, vycházíme z mírného celoročního přebytku a skladbu jídel musíme ovlivňovat stávajícím finančním limitem. 

Na základě těchto důvodů musíme bohužel přikročit k nepopulárnímu kroku a to ke zdražení cen obědů pro žáky a zaměstnance. Nečiníme tak rádi, ale chceme si i nadále udržet trend vysoké kvality našich obědů a nadále ho zlepšovat, aby dětem u nás chutnalo a byly spokojené.  

Žádáme vás o změny výše záloh pro platbu na nový kalendářní rok.

Mgr. Jiří Skalský, řed. ZŠ Vrchlického a Veronika Dušková, vedoucí ŠJ

  

Ceny obědů od 1.1. 2023:

  7 – 10 let                                         35,- Kč                                                         735,-Kč

11 – 14 let                                        37,- Kč                                                          777,-Kč

15 let a více                                     40,-Kč                                                           840,-Kč

Platby :

a) z běžného účtu - každý si sám zadá trvalý příkaz k úhradě od srpna do května na číslo účtu 6679982/0800, variabilní symbol je datum narození dítěte ve formátu 21042002 (narození 21. 4. 2002), datum splatnosti do 20. v měsíci

b) hotově - přímo v  bance kterýkoliv den na číslo účtu 6679982/0800, var. symbol  je datum

narození dítěte ve formátu 21042002 (narození 21. 4. 2002),

výjimečně v kanceláři školní jídelny poslední tři pracovní dny v měsíci na měsíc následující nebo den předem na celý měsíc, nikoli jednotlivé obědy

Vyúčtování a vrácení přeplatků

při hotovostní platbě si žáci přeplatek vyzvednou osobně v určený den na konci školního roku, při platbě z běžného účtu budou přeplatky odeslány na účet v červenci 2023.

 

Instrukce o placení stravného od 1.1. 2023

Ceny obědů od 1.1. 2023