• 603 887 667
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Články aktuality

Tři králové ve ŠD

 Tři králové

Dne 6.1.2023 také  do naší školní družiny dorazili „ Tři králové“ – Kašpar, Melichar a Baltazar.

Najdete je na fotkách?

Fotografie ZDE:


PŘEDVÁNOČNÍ TÝDEN

V předvánočním týdnu se vesele soutěžilo. V rámci hodin matematiky na druhém stupni proběhl nultý ročník ve hře piškvorky a  vyučující TV zorganizovali turnaj ve vybíjené. Děti si pohrály a protáhly tělo i ducha a k Vánocům bylo hned blíž :-)

Vánoční dílničky

V sobotu 17.12. 2022 jsme pořadáli v pořadí již 11 Vánoční dílničky. Spokojenost dětí i jejich rodičů nám udělala radost.


Exkurze na SŠSSD

Dne 6.12. jsme se se žáky 8. a 9. tříd vypravili na exkurzi na SŠSSD na Letnou. Chlapci byli rozděleni do dvou skupin a postupně si vyzkoušeli činnosti týkající se oborů elektromechanik a instalatér.

Mgr. Radka Benešová

Fotografie  ZDE:


No backpack day

Ve středu 16.11. jsme do školy vyrazili bez batohů. Pomůcky se do školy dopravily v povlaku na polštář, v chlebníku, v přenosce na kočku, v košíku na houby, v popelnici, na kolečkové židli nebo dokonce v nákupním vozíku. Rozhodně to byl velmi zajímavý den, posuďte sami.

 

https://photos.app.goo.gl/EXwABu4phnrds3xY9

 

 


Podzimní tvoření v ŠD

Podzimní tvoření

Ve školní družině jsme říjen a listopad věnovali podzimnímu tvoření. Také jsme si povídali o různých podzimních aktivitách, o ovoci, které sklízíme na podzim a hlavně o významných změnách nastávajících v přírodě. Nelenili jsme a vytvořili si mnoho podzimních výrobků. Podívejte se na krásné fotografie.

Mgr. Zdena Tichá, vedoucí ŠD


Exkurze Polsko 2022

Po loňské úspěšné historicko-poznávací exkurzi do Osvětimi a Krakova se Základní škola Liberec Vrchlického rozhodla uspořádat již druhý ročník tohoto zájezdu. Cílem organizátorů byl ještě intenzivnější zážitek žáků. Letošní exkurze byla proto obohacena o návštěvu solného dolu Wieliczka. Paní učitelka Klára Schillerová podnikla na jaře letošního roku v rámci studijního volna cestu do Krakova a navštívila prohlídku hradu a zámku Wawel s průvodcem, aby mohla žákům během exkurze podat ještě detailnější informace o historii města a o královském hradu Wawel.

Prohlídka koncentračního tábora byla pro žáky silným zážitkem a dala jim hodně podnětů k zamyšlení. Návštěva Wieliczky a Krakova jim zase rozšířila obzory, poznali další evropskou metropoli a dozvěděli se nové věci o polské kultuře a historii.

Mgr. Klára Schillerová

Fotografie z akce ZDE:

Krakov v "Objektivu" ČT dne 16.10. 2022:

  

První dojmy účastníků výletu do Polska 3.- 4.listopadu 2022 

Ve čtvrtek 3.11. jsme přijeli s naší školou do polského města Osvětim. Dostali jsme vstupenky od paní učitelky Schillerové a za chvíli už jsme šli na prohlídku. Museli jsme projít detektorem kovu jako na letišti. V první části tábora byla dochovaná jediná plynová komora, z ostatních zbyly jen trosky. Říkali nám, za jakých otřesných podmínek tu lidé museli žít.

…Po skončení prohlídky jsme všichni tiše přemýšleli nad věcmi, které jsme se právě dozvěděli.

Marie R.

Osvětim je zajímavé a smutné místo. Vezme vás zpátky do minulosti. Vidíme, jak lidé trpěli a umírali. Neměl jsem z toho dobrý pocit. Víc se mi líbilo procházet se po městě Krakowě. Je to úchvatné město stejně jako Wawelský hrad a Solná jeskyně.

Radek. Š.

Na začátku prohlídky jsem byla připravená jen na zlomek toho, co to místo představuje. Procházet prostorami, kde bylo zničeno tolik lidí, jako je v celém Liberci, je nepředstavitelné. Při pohledu na ta místa pocítíte lítost, hrůzu, zklamání a bolest z toho, co dělají lidi lidem.

Lenka B.

 V jednom z těch baráků byly vlasy. Neuměl jsem si představit, kolik budou 2 tuny vlasů, ale když jsem to viděl, měl jsem vyvalené oči. A nejvíc jsem koukal na ty komíny. Neumím si představit, že bych tam musel jít v tom roce 1943. Chudáci lidi.

Tomáš P.

Náš výlet do Polska byl úžasný. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí. Ale ne všechno bylo pěkné. V Osvětimi jsme si poslechli všechny ty strašné věci, co Němci dělali s lidmi. Podobně je to dnes na Ukrajině. Doufám, že tohle brzy skončí a lidi budou zase žít šťastně.

Toňa L.

V plánu výletu jsme měli také návštěvu solného dolu Wieliczka. Paní průvodkyně mluvila anglicky, byl to nezvyk, ale všemu jsem rozuměl. S klukama jsme se vsadili o žvýkačku, kdo olízne sůl ze zdi. Byl jsem statečný a olízl jsem si ji. Byla velmi slaná, ale žvýkačka pak pomohla.

Rafael D.C.

Zajímavé bylo, že jsme stáli ve druhém patře a už jsme byli 110 m pod povrchem. Zajímalo by mě, jak to vypadá v tom posledním devátém, ale to se prý musí nechat zakryté pískem a slanou vodou, aby se lom nepropadl. Těžilo se tam od 13. do 20.století.

Michal V.

V tom dole byly opravdu hezké solné sochy. Jen strhávám bodíky za to, že tam na turistech hodně vydělávají. Dole v dole byly restaurace, kavárny, obchůdky se suvenýry.

Filip K.

Paní průvodkyně nám anglicky vyprávěla příběh o princi, který si chtěl vzít princeznu za ženu. Musel ale donést prsten, který je dražší než zlato. Jak ho hledal, propadl se pod zem rovnou do solné jeskyně. Díky tomu se v Polsku začala těžit sůl a země zbohatla. Princ dostal princeznu a všichni byli šťastni až do smrti.

Marie L.


Zrušení školního sběru 24.11. 2022

Vážení rodiče
z důvodu nevýhodnosti výkupu papíru, kartonů apod. RUŠÍM sběrovou aktivitu 24.11. VE ŠKOLE. Je mi to líto, ale platit za vlastní sběr tzv. smíšeného papíru (kartony spolu s ostatními papírem) je vyloženě kontraproduktivní.

Ve sběrně Marius Pedersen ve Vilové ulici 361 lze i tak odevzdávat na školu a jméno žáka pouze „barevná periodika, časopisy a letáky“ za 1,-Kč a kilogram, vážní lístky je nadále možné nosit do školy za daných podmínek.

V případě zlepšených podmínek na jaře 2023 vás budeme informovat.

Děkuji za pochopení. Jiří Skalský

Poznámka: Nevozte prosím do sběrny smíšený papír (kartony apod.), museli bychom za to platit. 


Třídní schůzky v úterý 15.11. 2022

 V úterý 15. listopadu 2022 proběhnou ve škole od 17.00 hodin třídní schůzky.

У вівторок, 15 листопада 2022 року, з 17.00 у школі відбудуться класні збори.

Jiří Skalský


Podzimní prázdniny

Ve středu 26.10. a ve čtvrtek 27.10. 2022 mají žáci podzimní prázdniny, v pátek 28.10. je státní svátek. Vyučování tak začne opět v pondělí 31.10. 2018.

Jiří Skalský


Ředitelské volno 18.11. 2022

Ředitel ZŠ, Liberec, Vrchlického 262 příspěvková organizace vyhlašuje na den 18. listopadu 2022 (pátek po státním svátku) ředitelské volno z provozních důvodů.

Provoz školní družiny ve dnech ředitelského volna: Dle vnitřního řádu ŠD a počtu zájemců (informace budou zveřejněny na webu a přístupu do ŠD.)

Informace o provozu školní jídelny v době ředitelského volna: ŠJ nebude v provozu.

 

Liberec 19.10. 2022


Zájmový kroužek na 3D tiskárně

Nabízíme k využití volnou kapacitu v kroužku "Práce na 3D tiskárně" pro žáky 6.-9. ročníků. Platba 700,- Kč při dvou hodinách týdně za čtvrtletí,. zahájení 3. října při naplnění minimální kapacity 6 žáků.

Náplní kroužku je seznámení s 3D tiskem, práce s tiskárnou, vlastní výrobky.

Přihlášky prosím na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jiří Skalský, řed. školy

 


Odpoledne s Inline kroužkem

Odpoledne s Inline kroužkem

V úterý 13.9.2022 do školní družiny zavítal kroužek Inline bruslení (Sportinline), který se bude konat také na naší škole. Lektoři žákům zapůjčili brusle a přilby a všichni přítomní si mohli jízdu na kolečkových bruslích vyzkoušet. Na závěr akce nám zkušený lektor předvedl neuvěřitelné skoky přes překážky. Děkujeme za příjemné odpoledne.

Mgr. Zdena Tichá, vedoucí ŠD

Fotografie z akce: https://photos.app.goo.gl/JdTb1s1Wco52gdKc9


Ředitelské volno 29.-30.9. 2022

Ředitel ZŠ, Liberec, Vrchlického 262 příspěvková organizace vyhlašuje na dny 29.-30. září 2022 (čtvrtek - pátek po státním svátku) ředitelské volno z provozních důvodů.

Provoz školní družiny ve dnech ředitelského volna: Dle vnitřního řádu ŠD a počtu zájemců (informace budou zveřejněny na webu a přístupu do ŠD.)

Informace o provozu školní jídelny v době ředitelského volna: ŠJ nebude v provozu.

 


Podzimní sběr papíru 22.9. 2022

Ve čtvrtek 22. září 2022 proběhne před školou od 7.00 do 15.30  podzimní sběr papíru. Děkujeme předem za účast na této akci, která příspívá do rozpočtu SRPŠ i školy.2022_09_22_oznámení_sběr_1.jpg


Třídní schůzky 15.9. 2022

Ve čtvrtek 15. září 2022 se uskuteční ve škole od 17.00 hodin první třídní schůzky. Výjimečný termín má ukrajinská třída1.B (na den 14. září 2022 od 17.00) a třída 5.B (přesun na 22. září od 17.00). Na programu budou informace o škole, provozu a seznámení s vyučujícími hlavních předmětů.

Po skončení schůzek asi od 18.00 hodin proběhne ve školní jídelně valná hromada SRPŠ zástupců tříd a členů (t.j. každého, kdo má zaplacený členský příspěvek SRPŠ). Účast minimálně zástupců tříd je NUTNÁ.


Jak to bude 1.9.2022 - v první den školního roku

 • Příchod:
  • 1. třídy: 7.30 hlavním vchodem
 • Konec 
  • 1. třídy 8.45
  • 2.-4. třídy 9.00
  • 5.-9. třídy 9.30 

 

 

 

Oběd (pro ty, kteří si přihlásili oběd na tento den) od 10,30 do 13,00.

Ceny obědů ve školní jídelně

(kromě pevné linky 488 880 162 také mobil na jídelnu 605 104 406 a mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

 • 1. – 4.třída (7-10 let) 30,- Kč. měsíční zálohy ve výši 630,- Kč
 • 5. – 8.třída (11 – 14 let) 32,- Kč, měsíční zálohy ve výši 672,- Kč
 • 9. třída (15 a více let) 35- Kč měsíční zálohy ve výši 735,- Kč

Termíny prázdnin - organizace školního roku 2022/2023

Období školního vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích ve čtvrtek 1. září 2022. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno v úterý 31. ledna 2023. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 30. června 2023.

Podzimní prázdniny připadnou na středu 26. října a čtvrtek 27. října 2022.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pátek 23. prosince 2022 a skončí v pondělí 2. ledna 2023. Vyučování začne v úterý 3. ledna 2023.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 3. února 2023.

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:
Termín 20.2. - 26. 2. 2023 pro okresy Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 6. dubna 2023.

Hlavní prázdniny budou trvat od pátku 1. července 2023 do neděle 3. září 2023.

Období školního vyučování ve školním roce 2023/2024 začne v pondělí 4. září 2023.


Informace pro rodiče ukrajinských dětí, které byly zapsány do 1.tříd na ZŠ Vrchlického

Інформація для батьків українських дітей, які були зараховані до 1 класу у ZŠ Vrchlického. Зустріч з батьками майбутніх українських першокласників матиме місце у понеділок 29 серпня 2022 року з 17 год в шкільній їдальні. Просимо взяти участь.

Základní škola s počítačovým zaměřením
Vrchlického 262/17,
Liberec 13, PSČ 460 14
tel. 488 880 160
fax: 488 880 161
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Internet: www.vrchlickeho.cz

Informace pro rodiče ukrajinských dětí, které byly zapsány do 1.tříd na ZŠ Vrchlického. Schůzka s rodiči budoucích ukrajinských prvňáčků se uskuteční v pondělí 29. srpna 2022 od 17 hodin v jídelně školy. Žádáme vás o účast


Výlet sběračů na Karlštejn

Ve středu 22.6. 2022 se nejlepších 40 sběračů v tomto školním roce zúčastnilo výletu na Státní hrad Karlštejn. Akci financovalo Sdružení rodičů a přátel školy a všichni jsme tak mohli poděkovat těm nejlepším, kteří si mohli udělat čas na jednodenní výlet. Počasí se vydařilo, nikomu nebylo špatně, a proto se mohli rodiče a sourozenci potěšit dovezenými dárky a dojmy z výletu.

Tak příště.  Jiří Skalský

Fotografie z akce:

 


Exkurze do Památníku Lidice

Exkurze do Památníku Lidice

V letošním roce bylo 80. výročí vyhlazení obce Lidice. Při této příležitosti jsme se vydali s žáky 9. ročníků do lidického památníku na exkurzi.  Nejprve jsme v kruhovém objektu památníku navštívili muzeum, kde jsme si prohlédli úvodní video a poté expozici. Následně jsme s paní průvodkyní navštívili pietní území, které se nachází v místech původní obce. Tomuto místu dominuje sousoší 82 dětí, které byly nacisty zavražděny. Velmi silně to na nás zapůsobilo. Před odjezdem jsme si ještě prohlédli Růžový sad a další expozice, které byly přístupné v areálu. Z exkurze jsme si odnesli poznání, že nesmíme nikdy zapomenout na ty, kteří v Lidicích ztratili své životy. 

https://photos.app.goo.gl/iP6LwF7kHePCWCeB6


5.AB na škole v přírodě

Ve dnech 13. – 15. června se děti z 5. A a z 5. B zúčastnily školy v přírodě na Malé Skále. Počasí nám

 přálo a tak jsme mohli podniknout výlety do okolí Malé Skály a objevovat krásy Českého ráje

( hrad Frýdštejn, Suché skály, skalní hrad Vranov ). Nakonec jsme se stihli i vykoupat v bazénu.

Fotografie ZDE: 


7.A VÝLETY

VII. A se drží hesla "Ve zdravém těle zdravý duch"

Začátek minulého týdne se nesl ve znamení sportovních aktivit. Po pokoření Jizery na školním výletu jsme zvládli i jízdu na koni a střelbu z luku. Všichni zúčastnění přežili bez újmy na zdraví (i koník). Jsme bohatší o spoustu hezkých zážitků.
 

Výsledky zvláštního zápisu Ukrajinců pro školní rok 22-23 ke dni 17.6. 2022

Výsledky zvláštního zápisu Ukrajinců na ZŠ Vrchlického ke dni 17.června 2022 (po rozkliknutí):

Результати спеціального набору українців до початкової школи Vrchlického 17 червня 2022 року (після натискання):

 

Rozhodnutí o přijetí si můžete vyzvedávat v kanceláři školy od pondělí 15.7. 2022 v pracovních hodinách.

Рішення про зарахування можна отримати в офісі школи з понеділка 15.7. 2022 в робочий час.

 

Řízení k 17.6. 2022 není ukončeno, škola nabízí ještě 30 míst hlavně 1.-5. ročníku.

Провадження станом на 17.06. 2022 рік не закінчений, школа пропонує ще 30 місць, переважно 1.-5. vintage.

 

Mgr. Jiří Skalský, ředitel školy

Mgr. Іржі Скальський, директор школи 

 


Kouzelnický rej v ŠD

V pátek 28.4.2022 se v tělocvičně slétli čarodějky a čarodějové z prvních ročníků. Pod kouzelnými hůlkami zkušených čarodějek, Lenky Klimánkové a Hany Zahradníkové se zde totiž konal jejich rej. Čarodějky a čarodějové soutěžili v různých kouzelnických disciplínách, došlo i na vyhlášení nejlepších kostýmů. Své dovednosti a schopnosti si ověřovali i ve třídě, kde třeba vařili kouzelný lektvar. Odměna je za jejich úsilí neminula. Všichni jsme si to náramně užili.

Jana Kuhnová, vychovatelka

Fotografie ZDE:

 


Třídní schůzky 28.4. 2022

Ve čtvrtek 28. dubna 2022 se konají od 17.00 hodin třídní schůzky. Na programu jsou informace o prospěchu a chování ve 3. čtvrtletí, akce školy atd.


Velikonoční jarmark v ŠD

Před Velikonocemi (11. - 13. 4. 2022) jsme si ve školní družině uspořádali malý velikonoční jarmark. Děti i rodiče si mohli pořídit krásnou jarní a velikonoční výzdobu. Všem moc děkujeme za účast.

Bc. Zdena Tichá, vedoucí ŠD

Fotografie z jarmarku ZDE: