• 603 887 667
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Články aktuality

Pobyt v přírodě V.A 12.-16.6. 2023

Zprávy ze školy v přírodě

            Včera v pondělí nám počasí přálo. Po příjezdu a ubytování se děti koupaly v zahradním bazénku a hrály míčové hry na zahradě penzionu. Odpoledne jsme podnikli výstup na Žalý (1019 m). Po cestě jsme si udělali soutěž o nejkrásnější lesní chaloupky. Fotky přikládáme. Večeři jsme měli v místní restauraci Motorest Kalán.

            Dnešek probíhal dle plánu. Po budíčku, rozcvičce, úklidu pokojů a snídani následovalo bodování úklidu pokojů a dopolední vyučování. Dnes jsme se učili angličtinu a češtinu. Po obědě v Motorestu Kalán jsme odjeli do Špindlerova Mlýna. Prohlédli jsme si lyžařské areály Svatý Petr a Medvědín a během cesty podél Bílého Labe jsme hráli teambuildingové hry. Cestou zpět k autobusu nám pršelo, ale schovali jsme se v zastřešené zahradní restauraci, kde jsme si zkrátili čekání na konec deště dalšími hrami. Teplou večeři jsme měli opět v restauraci Kalán. Děti sbírají během celého dne body za kázeň, jednotlivé aktivity, pořádek na pokojích a za snědené jídlo. Za nekázeň a nepořádek získávají mínusové body. Zatím je tento systém motivuje a baví. Při večerním povídání jsme sečetli body za celý den. Oba dny probíhají v dobré náladě, věříme že zítra tomu nebude jinak.

S pozdravem Jana Ježková, Klára Schillerová

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,

            posíláme další zprávu ze školy v přírodě. Dnes jsme se dopoledne učili češtinu a matematiku. O přestávce a před obědem jsme ještě hráli míčové hry. Po obědě jsme jeli na Benecko, prošli si Lufťakovu stezku a došli pěšky zpět až do penzionu. Během cesty žáci plnil hravé úkoly na dětské stezce, opakovali si přírodovědu, určovali stromy a květiny. Obdivovali jsme krásnou ale jedovatou a invazivní květinu lupinu mnoholistou. Užívali jsme si výhledy na nádherná panoramata Krkonoš, viděli jsme Kotel a protože byla dobrá viditelnost, zahlédli jsme dokonce i Ještěd. K večeři nám pan majitel penzionu ugriloval maso a klobásky. Večer jsme pak trávili na zahradě, děti hrály hru Městečko Palermo, fotbal a přehazovanou. Děti jsou neunavitelné.

Zítra máme v plánu muzeum ve Vrchlabí. Všechny zdravíme.
Žáci 5.A, Jana Ježková, Klára Schillerová 14.6. 2023

Fotografie ZDE: